Skleněné obklady - elegance pro Vás

 

 Sklo , jako materiál , nejlépe vynikne , pohlédnete –li mu přímo zblízka do "očí".

Výhodou velkoformátových obkladů je i daleko širší pojetí jejich designu. Dosud běžné imitace přírodního kamene jsou tak nahrazovány živějšími odstíny červené, modré, šedé nebo velmi moderní starorůžové v kombinaci například se zelenošedou.

Kromě elegantní jednoduchosti mají velkoformátové obklady i další výhody - jejich snadnější údržba díky zredukování rizikových spár mezi jednotlivými dlaždicemi. Velkoformátové dlaždice jsou velmi moderním trendem a hodí se pro současný odlehčený styl bydlení bez množství zbytečných příček a předělů v bytě.

Sklo v interiéru

 

Sklo je vzdušné, lehké, atraktivní a bezesporu magické s nádechem tajemna. Prosvětlit interiér skleněnými prvky a získat tak jedinečný, neotřelý vzhled se může ukázat jako dokonalý nápad.

Sklo je pro bytové architekty výzvou. Fantazii se meze nekladou, a je-li majitel bytu milovníkem skleněné krásy, může mít ze skla téměř všechno.

Sklo, kam se podíváš


Využití skla v interiéru je téměř bezbřehé. Máme-li dostatek odvahy a finančních prostředků, nemusíme zůstat pouze u prosklených dveří a příček, skleněné může být zábradlí, rámy zrcadel, kryty starých radiátorů. Nenapadá vás, jak sklo uplatnit třeba v kuchyni?
Například obklady mohou být skleněné, a navíc, dekorace za skleněnou stěnou můžeme měnit, jak je nám libo. Deska může také překrývat barevně natřenou zeď, čímž docílíme žádaného efektu, který vytváří malba v kombinaci se sklem, a zároveň je malba chráněná a snadno omyvatelná.
Sklo se může objevit také v koupelně v podobě skleněného umyvadla, skleněných panelů jako obklady stěn nebo vany.
 

Skleněné desky za kuchyňskou linku

Módní trendy najdeme ve všech oblastech našeho života. V architektuře se v poslední době čím dál častěji vyskytuje použití skla jako obkladového materiálu stěn. Takže není žádným překvapením, když najdeme sklo i jako obklad kuchyňských linek. Naší nabídkou nejsou uniformní skla typu Lacobel, ale individuální barevné variace dle Vašeho výběru a ještě si můžete zvolit, zda bude sklo hladké nebo reliéfní.

Mnozí z nás příliš nepřemýšlí nad tím co dát mezi horní a spodní část kuchyňské linky a automaticky vybírají z keramických obkladů. Variant je však mnohem více a nejen, že se o nich více mluví, začínají se i často používat. Takže se setkáváme s konkurentem klasické obkladové dlažby a tím je bezesporu sklo. Překvapivě můžeme vybírat z mnoha variant a vyberou si i náročnější zákazníci.
Sklo působí odlehčeným, moderním dojmem a jeho nespornou výhodou je celistvost, díky které se ve spárách nezachytává nečistota. Místo za pracovní linkou patří v kuchyni k jedněm z nejvíce znečišťovaným ať už prskajícím olejem, kondenzovanou párou smíchanou s mastnotou, vodou nebo šťávou z ovoce. Pokud použijeme klasické obklady, nečistoty se nám usazují hlavně ve spárách a vyčistit je není zrovna jednoduché. Tento problém nám sklo bez problémů vyřeší. Jeho povrch se snadno stírá a po vlhkém hadříku nezůstávají nehezké stopy, které třeba při použití nerez desky vyžadují více práce s vyleštěním.

Zpravidla se používá sklo opatřené fólií, která zabrání při rozbití skla tomu, aby se střepy nerozsypaly a někdo se o ně zranil. Sklo má ideální vlastnosti pro použití v kuchyni, nepoškodí jej vysoké teploty, nepoškrábe se ani neponičí chemickými prostředky. Jediná nevýhoda je – složitější vrtání otvorů pro zásuvky, vypínače či poličky. Už dopředu musíme vědět kde přesně je budeme chtít.

Cenové relace obkladového skla se odvíjí od tloušťky skla. U nejtenčího skla cca 4 mm můžeme počítat s cenou cca 5000 Kč/m2, přičemž se cena s tloušťkou skla samozřejmě zvyšuje. U skla s tloušťkou 15 mm bude cena již kolem 15000 Kč/m2. Dále musíme připočítat náklady za vyřezávání otvorů a opracování skla – např. leštění hran. A dalším nákladem bude doprava skla na místo určení a odborná pokládka a instalace.

Ale to vše se bohatě vrátí krásným pocitem z pěkné kuchyně. A to už stojí za to, zvlášť když člověk v kuchyni tráví hodně času.

Trendy v obkladových materiálech - sklo jako obklad!


Zajímavým a esteticky působivým materiálem se stává v dnešní době sklo. To se dostává čím dál tím více do popředí zájmu. Sklo nadchne a na první pohled zaujme svojí schopností odrazu a lomu světla, jedinečnou barevností nebo neotřelým povrchem.Sklo se pro potřeby obkládání používalo již za starověku. Dnešní moderní technologie dovolují vytvořit materiál jedinečných fyzikálních optických vlastností za příznivou cenu.
 

 

Buďte in a pusťte sklo do domu

Aktuálním trendem je kombinace velkých a malých formátů, například skleněné mozaiky a velkoformátových skleněných obkladaček.

 

Chvíle pohody na chalupě, v srdci Jeseníků

Nabízí propojení prožitku chuťového s prožitkem tvoření.
Chvíle pohody na chalupě, v srdci Jeseníků, 
kde se člověk na malou chvíli odpoutá od životního shonu
a užije si svůj volný čas. 

Pozná nové lidi, sdílí okamžiky, zážitky.

Chcete jít spát v sedm večer?
Chcete si číst, sedět venku a pozorovat přírodu?
Nerozlišujeme, co je správně a co je špatně.
Vše záleží jen na vás a na vaší fantazii.

Staňte se na víkend dobrodruhem, mořeplavcem nebo peciválem.
Místo, kde se sny mění ve skutečnost.

Nehledáme složitosti tam, kde nejsou. 

Zapomeňte na nevyřízené maily.
Přijeďte si k nám odpočinout, propojte čtení, hudbu a nicnedělání.
Kdy naposledy jste strávili víkend přesně podle vašich představ?

Hledáte klidné místo pro vaše setkání s přáteli?
Chcete proměnit svůj všední den v nezapomenutelný? U nás není nic nemožné. 

Zážitkové pobyty spojené i s tvořením.
 Můžete si vyrobit skleněné mísy, dekorace, obrazy nebo panely ze skla technikou fusingu.

 

Chalupa u Matúšů je oázou klidu uprostřed nedotčené jesenické přírody. Je to místo, kde můžete být sami sebou a naplno si užívat toho, že jste pány svého času.  Poznejte ho.

 

Kontakt

Chalupa u Matúšů Chalupa u Matúšů - penzion
Dolní Moravice 50
795 01 Rýmařov

+420 602 271 790
+420 720 361 615

Ateliér a workshopy
+420 602 271 790
chalupaumatusu@centrum.cz